ММС

Поради асфалтирање времен прекин на сообраќајот на патот Ладно долче-Крњево

Од денеска започна асфалтирањето на  патот од месноста Ладно долче до селото Крњево, кавадаречко.

–  Поради овие градежни активности, патниот правец ќе биде затворен за сообраќај од денеска до среда, од 9 до 19 часот, инфрмираат од Општина Кавадарци


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за преземање.