Ослободете се од овие работи дома, предизвикуваат беспарица и болести
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/26/20 9:04 PM

Ослободете се од овие работи дома, предизвикуваат беспарица и болести

Времето што го поминувате дома не е мало и затоа е многу важно што точно чувате во домот. Некои работи можат да ви донесат сиромаштија, проблеми на работа и во семејството.

Понекогаш може да изгледа се како треба, но не е така.  Дали некогаш ви се случило додека сте дома, да се чувствувате вознемирени и депресивни и се прашувате од каде потекнува ова нешто? Сето тоа навистина зависи многу од предметите околу нас. Нашата куќа е наша тврдина и важно е да не содржи предмети што носат негативна енергија.

Еве ги работите од кои треба да се ослободите.

Расфрлани документи

Работните документи сами по себе не водат до депресија. Сепак, тоа се расфрлани документи и работни папки што можат да ви предизвикаат стрес.  Одвојте си малку деловен простор во домот, но сепак одржувајте ред и чистота таму.

Многу огледала во куќата

Речиси и да нема жена во светот која ако помине покрај огледало и да не се погледне во него. Многу жени се гледаат во огледалото колку добро изгледаат, или се закануваат дека ќе се стават на диета и ќе ја изгубат тежина откако ќе го видат нивниот одраз.  Сепак, присуството на голем број огледала во домот може да доведе до депресија. Веројатно ќе влијае негативно на вашата самодоверба, затоа што поминувајќи покрај нив автоматски гледате во себе.

 

Суви цвеќиња

Цвеќињата во саксија како и другите цвеќиња го симболизираат животот. Меѓутоа, ако цвеќето е безживотно или мртво, има депресивно дејство врз вас и треба итно да се ослободите од него.

Полни шкафови ирафотви

Ви доаѓаат гости ненадејно а кај вас е расфрлано? Многу луѓе само го преполнуваат трупајќи се и сешто а по некое време забораваат кое каде ставиле и не одржуваат ред таму.  Ваквите состојби може да предизвикаат немир и чувство на хаос и да предизвикаат депресија. Репродуцирајте музика, опуштете се и наредете ги сите шкафови и фиоки во вашиот дом. Избришете ја прашината и животот ќе ви биде подобар.

Оштетени работи

Скршена работа, испуканите чинии.., предизвикуваат лошо чувство. Треба да се ослободите од сето ова. Не лепете го скршеното, туку фрлете го. Најдобро е, ако имате можност, да рециклирате сè оштетено.

Застанати часовници

Овие работи носат несреќа, недостаток на пари и навистина предизвикуваат депресија. Ако часовникот застане во собата, се смета дека животот во куќата запира. Постојат полоши верувања за скршени часовници, но да не зборуваме сега за нив.  Побрзајте да најдете батерии за часовникот или да се ослободите од него, затоа што последиците воопшто нема да бидат пријатни. Извор:јената.блитз.бг


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7