ММС

Објавено на: 07/22/20 11:51 AM

„Иновативна маска“ на белграѓанец ги налути патниците во градскиот сообраќај

На високите температури не е лесно да се носи заштитна маска во градски автобус, па еден белграѓанец си направил „иновативна маска“, која всушност не покрива ништо, па со „изумот“ слободно си дишел, но ги револтирал другите патици во aвтобусот број „50“, пренесуваат белградски медиуми.

„Маската“ станала хит на социјалните мрежи, а некои во шега препорачале човекот да ја патентира.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1