ММС

Сообраќајка во тунелот кај Катланово, во прекин автопатот Велес-Скопје

Поради сообраќајка во тунелот кај Катланово, попладнево од 13:05 часот во прекин е сообраќајот на автопатот Велес – Скопје.

Сите возила се пренсочуваат од клучката Штип по новиот автопат Свети Николе, соопшти АМСМ.

МИА