ММС

Зибери: Ахмети е рационален и очекувам брзи преговори и влада (видео)

Лидерот на ДУИ Али Ахмети покажа досега дека е рационален и реален политичар и не очекувам мачни преговори и политичка криза туку што поскоро формирање на нова влада, враќање на довербата и веднаш превземање на мерки и политики за справување со корона вирусот и тешките економски последици – изјави кандидатот за премиер на ДУИ Насер Зибери, кој забележа дека fake вестите поради обично мерење на температура пред да влезе во Систина го прогласиле за заразен од коронавирусот.