ММС

Објавено на: 07/18/20 9:00 PM

По седум дена ќе го делат синот- Откриени причините за разводот на Анѓелка Прпиќ

Актерката и угостителот одлучија дека наследникот ќе остане со неа седум дена, со татко му седум дена. Таа продолжила да живее во имотот што заедно го купиле и сакале да го издаваат, а тој останал во станот на Звездара. Додека веста дека актерката Анѓелка Прпиќ се разведува од сопругот Дарио Прпиќ по девет години брак, ја изненади публиката која сакаше да ја гледа во серијата „Андрија и Анѓелка“, како и во нејзината претстава „Што ме снајде?“, таа не сакала во јавноста да ги изнесува ваканиците и раскажува што се случило во четирите ѕида.

По веста дека се разведува сите се запрашаа што се случило, бидејќи бракот, кој секогаш во јавноста даваше впечаток дека е хармоничен, се распадна како кула со карти. Актерката која ги натера сите да се смеат остана тажна затоа што љубовта во која таа ги вложи сите свои напори сите овие години, сега е зад неа.  Се обидовме да откриеме зошто љубовта помеѓу неа и угостителот не успеа да победи во време кога многу бракови се гасат.

– Во еден момент, кај нив очигледно дојде до презаситување. Секој се трудеше да дадат се од себе во својот сегмент од деловниот живот. Така, Анџелка одеше на проби, одржуваше претстави низ цела Србија и на гостувања во европските градови, додека Дарио работеше на својот бизнис во угостителската индустрија и се обиде да биде успешен во својот бизнис. Клучен момент во нивниот брак беше дека емоциите се згаснаа по долгите години и дека и двајцата сакаа да го продолжат патувањето и да започнат ново поглавје во животот, но и во љубовта. На почетокот на годината разговараа Анѓелка и Дарио, секој ги сподели своите ставови за состојбата во која се најдоа, а единственото решение за нив беше разводот – вели нашиот извор близок на поранешната двојка и додава:

– Договорите за парница за развод уследија многу брзо, како и на бројни други детали. Анџелка и нејзиниот поранешен сопруг купиле стан за време на бракот што планирале да го изнајмат, а тие се согласија дека таа и нејзиниот син Јакша ќе се преселат да живеат таму, и дека Дарио ќе остане во куќата во Звездара. Тие се согласија дека синот ќе остане со него седум дена, а потоа со неа  следните седум. Поради детето, на крајот на краиштата, тие решија да останат во коректна врска и да имаат цивилизирана комуникација.

Со надеж дека ќе ги провериме овие информации, ја повикавме Анџелка, која не одговори на нашите повици, а во претходните недели таа не беше расположена да разговара во јавноста за овој очигледно многу тежок период за неа.

Последната фотографија на која позира со својот сопруг на социјалните мрежи Анѓелка ја објави на 31 јануари. Претходните години јавноста имаше можност да ги види како се појавуваат заедно на неколку настани, а во таа пригода, актерката знаеше да зборува за нејзиниот брачен живот:

– Сакам да сонувам и да фантазирам, но мислам дека сум исто така доста реална. Бракот е нешто на што мора да се работи секој ден. Секоја жена помалку или повеќе има предиспозиција да стане незгодна и постојано да меле, па јас му кажувам на мојот сопруг како тој мора да ми помогне да не станам таква – искрено изјави Анџелка неколку месеци пред да и стави крај на скоро една деценија љубов.

Во едно од интервјуата, Анѓелка на шега раскажала како нејзиниот сопруг и велел дека е сосема поинаква од она што го глуми. Иако со својот изглед и глума ги натера сите да се смеат, дома таа е сосема поинаква.

– Тој мисли дека сум  досадна, неинтересна, сосема поразлична од тоа што го глумам. Вели во стилот: „Вие сте измама, луѓето не можат да разберат колку е досаден мојот живот со тебе“ – рече Анѓелка со смеа неколку месеци пред таа да стави крај на бракот.

За потсетување, парот се венча во 2011 година, а една година подоцна тие го добија нивниот наследник, синот Јакша.

Извор: blic.rs


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.