ММС

Објавено на: 07/18/20 7:15 AM

Бебето што во 1983 сe роди со неверојатни осум килограми, денес тежи 150

Патриција Кларк vо 1983 година го роди своето второ бебе во Њу Џерси,САД. Малиот Кевин Роберт Кларк се роди дури со тежина од неворајатни осум килограми, па тогаш се најде на насловните страници на многу весници и списанија.

Неговите родители беа загрижени за неговото здравје поради енормната тежина на роденото дете. Сепак, лекарите ги утешиле соопштувајќи им дека малиот е совршено здрав. Имале проблеми со облеката, креветчињата, но успешно го израснале.

Денес Кевин е тежок 150 килограми, а е висок два метра.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1