Визер ги суспендира летовите меѓу Македонија и Италија - ММС
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/16/20 9:26 AM

Визер ги суспендира летовите меѓу Македонија и Италија

Авиокомпанијата Визер соопшти дека од 31 јули ги суспендира сите летови помеѓу Италија и  Македонија. Ова, според најавата, е како резултат на рестрикциите за патување од страна на италијанските власти наменети за летовите до Македонија.  

-Патниците со резервирани билети погодени од овие суспендирани летови кои ги направиле резервациите директно на wizzair.com или на мобилната апликација на авиокомпанијата, ќе бидат автоматски известени преку електронска порака. 120% од целата сума ќе им бидe автоматски префрлена на Визер сметката на корисникот, и истите ќе можат да ги искористат во текот на наредните 24 месеци за купување на сите производи и услуги на Визер. Патниците исто така можат да одберат опција за враќање на парите – за која треба подолго време да се реализира – и ќе бидат информирани за сите потребни чекори за трансфер на парите преку банка или преку картичка во посебна електронска порака. Во овој случај, патниците ќе можат да изберат 100% поврат на сумата. Патниците кои направиле резервација преку туристички агенции – вклучувајќи ги и онлајн туристичките агенции – треба да ја контактираат компанијата преку која ги купиле своите билети, соопштуваат од Визер.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7