ММС

Објавено на: 07/15/20 9:44 PM

Министерот Манчевски оди во самоизолација

Министерот за информатичко општество и администрација, Дамјан Манчевски од денеска е во самоизолација. Тој ова го соопшти преку својот фејсбук профил.

Каков ден. Се решаваше судбината на државата. Уверен сум дека граѓаните мудро одлучија и решија државата да продолжи напред.

Во исто време, откако пројавија симптоми, заменик министерот за информатичко општество и администрација Александар Бајдевски и мојот возач денес се тестираа и се покажаа позитивни на Covid 19. Согласно препораките на епидемиолозите во следните тринаесет дена ќе бидам во самоизолација.

Чувајте се и бидете здрави – се вели во неговата објава.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.