ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/19/18 8:04 AM

Швеѓаните испиле сè што имало од пиво

Светското првенство во Русија сè уште трае, но денеска добивме нови шампиони во пиење пиво, а тоа се Швеѓаните.

Тие ја прославија првата победа на отворањето на Мундијалот по 60 години и тоа против Јужна Кореја (1-0), а навивачите успеале да испијат буквално сè.

Сите залихи со пиво биле испиени и медиумите во Шведска известуваат за тој настан. Досега вакво нешто не се случило, но може да се замери и на Русите, кои очигледно не се подготвиле како што треба.

Повеќе од 7.000 шведски навивачи го следеле натпреварот, а 3.000 од нив во Кортое биле испратени до стадионот во текот на попладнето. Сепак, хаосот се создал откако им било кажано дека нема повеќе пиво.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1