ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/13/20 3:22 PM

Мигранти држеле во заложништво други мигранти во Ваксинце

Министерството за внатрешни работи информира дека СВР Куманово на 13.07.2020, по претходно добиени сознанија дека во објект во с.Ваксинце две лица – мигранти држеле поголема група на мигранти во заложништво, презеде мерки и активности, при што во напуштен објект се пронајдени 21 лице – мигранти (од кои два сторители од Пакистан, кои се лишени од слобода и 19 оштетени лица – мигранти).

Се работи на целосно расчистување на случајот, по што ќе биде поднесен соодветен поднесок.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1