ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/13/20 6:45 AM

Ковид 19: Нов рекорд – за еден ден во светот повеќе од 230.000 новозаразени

Вчера во светот се регистрирани 230.370 новозаразени со коронавирус во последните 24 часа, што е нов неславен рекорд. Најмногу новозаразени има во Соединетите Американски Држави, Бразил и во Јужна Америка, според податоците на СЗО. Претходниот дневен рекорд од 228.102 случаи беше регистриран на 10 јули.

Бројот на заразените од почетокот на пандемијата денеска се очекува да надмине 13 милиони, а починаа речиси 570.000 луѓе.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1