ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/18/18 12:56 PM

Сталоне и Шварценегер настрадаа од полицајците пред Собрание ФОТО

На вчерашните протести пред Собранието, македонската полицијата успеа да ги претепа и Арнолд Шварценегер и Силвестер Сталоне.

Двајцата со повреди се сретнаа во болница со македонско знаме во рацете, откако на улица ја бранеа Македонија.

Станува збор за пародична вест инспирирана од фотомонтажата, чиј автор е Мишо Пандиловски. Оригиналната слика е направена во 2012 година кога двајцата актери се сретнаа во болничка соба.

Фотомонтажата следува откако по вчерашните протести (на кои, според обвинителството, со полесни повреди поминаа седум граѓани, а настрадаа и десетмина полицајци) низ социјалните мрежи се креваше тензија за полициска бруталност и се ширеа лажни вести. Меѓу нив, се споделува и фотографија спот за песна на пејачката Северина на која таа е со мондрици, проследена со коментари дека станува збор за жена која е претепана од полицијата синоќа. Се споделуваше и фотографија од пред три години со пензионерка нападната од хулигани во Србија.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1