ММС

Објавено на: 07/10/20 10:01 AM

Нов неславен рекорд во САД: За 24 часа 65.000 заразени со коронавирусот

САД вчера забележаа нов рекорд во дневниот број заразени со коронавирус со повеќе од 65.000 нови случаи во изминатите 24 часа, покажуваат резултатите на универзитетот Џоан Хопкинс.

Вкупниот број заразени во таа земја од избивањето на пандемијата е повеќе од 3,2 милиона, а починале околу 135 илјади луѓе.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.