ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/18/18 7:27 AM

Според Ципрас, атмосверата на потпишувањето на договорот бил како на свадба

Климата беше многу добра на ручекот со Заев, речиси како на свадба, бил коментарот на Алексис Ципрас, според грчките медиуми, во однос на ручекот на двајцата премиери што вчера се одржа во Отешево, веднаш по потпишувањето на договорот меѓу Македонија и Грција, пренесува МИА.

Како што јави дописничката на МИА од Атина, медиумите во Грција го пренесуваат и менито, односно што јаделе македонската, грчката и европската делегација.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1