ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 07/4/20 12:38 PM

Груевски и Орбан „осамнаа“ во срце во скопско Дебар Маало

Во скопско Дебар Маало денеска беше поставен телевизор на кој се гледаат имиња на медиуми во сопственост на бизниси кои се поврзуваат со унгарскиот премиер, Виктор Орбан. Воедно тој му овозможи азил на бегалецот од правдата и поранешен премиер, Никола Груевски.

На телевизискиот екран се гледаат расфрлани банкноти кои потсетуваат на корупцијата на Груевски, кој за пропаганда на телевизиите без никакви критериуми потроши 38 милиони евра буџетски пари на граѓаните.

Фото: НОВА ТВ

Иавор: Фокус


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1