ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/15/18 10:57 AM

Договорот ќе се потпише во Преспа на грчка, а ќе следи ручек на македонска територија

Договорот меѓу Македонија и Грција ќе се потпише во Преспа на грчка територија, а потоа ќе следи ручек на македонска страна – дознава дописничката на Македонската информативна агенција од Атина.

Дел од грчките медиуми утрово објавија дека договорот ќе биде потпишан во Преспа во Македонија, друг дел пак тврдеа дека потписите ќе паднат на грчка страна.

Но, според информациите на МИА, Никола Димитров и Никос Коѕијас, постигнатиот договор, во присуство на премиерите на двете земји ќе го потпишат во Грција, по што заедно со гостите ќе преминат на македонска територија и ќе следи заеднички ручек.

Без да постои официјална потврда, потпишувањето најверојатно ќе биде утре.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1