ММС

Се сликала на гинеколошки преглед, 30 милиони луѓе на нозе- Манекенката Криси Тајген испрати порака за женското здравје

Сопругата на музичарот Џон Леџенд (41), поранешна манекенка Криси Тајген (34), неодамна  ги отстрани силикони од градите, а сега се  фотографирала на гинеколошки преглед и испрати силна порака до сите жени. Криси на својот профил на Инстаграм објави фотографија од ординацијата, сакајќи да ги потсети жените за важноста на редовните гинеколошки прегледи, со цел да се работи на превенција од карцином на грлото на матката.

– Не заборавајте дека треба редовно да правите пап-тест и преглед на вашите гради, и покрај тоа што светот ќе заврши – пишува моделот, мислејќи дека и покрај пандемијата на коронарна вирус, жените треба да одат на редовни прегледи.

Таа позира на фотографијата, завиткана во хартиена крпа и на лицето имала заштитна маска, што е задолжително при напуштање на куќата во Калифорнија. За помалку од 24 часа Криси има околу 980.000 лајкови на оваа објава, а 30,4 милиони луѓе ја следат на социјалната мрежа Инстаграм, кои се воодушевени што Криси се обидува да ја подигне свеста за важноста на здравјето на жените.

„Ми откажаа два пати заради„ Ковид-19 “. Се чини дека пап-тестот  во оваа држава не е важен. Навистина страшно “,

„Ти благодариме за ширење на вака важни пораки за здравјето“, „ Криси Тајген ти си наше национално богатство “, се само некои од коментарите.

Манекенката неодамна ги отстрани имплантите од градите, а на придружниците им покажа дека градите сега се многу помали, но изгледаат одлично.

– Тие беа одлични многу години и ја завршија својата работа, но јас само сфатив дека е време да ги тргнам. Не можам да дочекам конечно да можам да го облечам фустанот, да спијам на стомакот  удобно. Нема повеќе големи гради! Но, не грижи се, сè ќе биде добро. Јас сè уште ќе имам гради, но тоа ќе биде вистинска „вреќа со маснотии“, а тоа се градите – истакна поранешниот модел пред операцијата.

Извор: srbijadanas.com