ММС

Вампирка си затоа не старееш- Дизајнерката Вера Ванг го прослав 71 роденден а изгледа како да 20

Модната дизајнерка Вера Венг наполни 71 година, а нејзините обожаватели не можат да ја прифатат оваа вест откако таа сподели серија фотографии на кои изгледа како девојче во своите 20-ти.

Дизајнерката сподели три слики во спортска облека, ноктите и беа обоени во бои на виножито за да покаже поддршка за месецот на гордоста на ЛГБТ заедницата.

Облеката на брендовите Баленсијага и Адидас е неопходна, а таа целиот „изглед“ го надополни со очила за сонце

Нејзините следбеници коментираат дека таа всушност е вампирка и дека поради тоа не може да остаре.

Во коментарите  беше запрашана за тајната на нејзиниот младешки изглед, и таа даде одговор на тоа неодамна во интервју.

„Водка, ако мора да знаете“, рече Ванг, додавајќи дека и го избегнува сонцето.

Извор: informer.rs