Глумел стоматолог при што и ги уништил забите на една жена и направил штета од 3.000 евра
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/25/20 6:01 PM

Глумел стоматолог при што и ги уништил забите на една жена и направил штета од 3.000 евра

Член на семејство на стоматолози од Областа Лудбрег во Хрватска, пријавен е заради надрилекарство. Тој, спрема извештаите на полицијата, без знаење на сопственикот на ординацијата работел со пациенти.

Во  полициската станица Лудбрег,, стоматологот  го пријавила 45- годишната која од 12-ти до 18-ти јуни доаѓала во стоматолошката ординација каде со човекот за кој мислела дека е сопственик на ординацијата се договорила да и изработи импланти на забите.

Лажниот стоматолог на пациентката и вградил импланти кои не и одговарале, а чинеле неколку илјади евра, па таа незадоволна од услугата повторно дошла во ординацијата каде и биле вратени парите.

 

 

 

 

 

 

 

извор : b92.net


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7