ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/20/20 1:14 PM

Утре рестриктивно движење за граѓаните на Штип: Ќе се изведуваат боеви гаѓања

Утре во Штип во временски период од 06.00 до 18.00 часот на полигонот за обука Пенуш од страна на полициските службеници на МВР на РСМ ќе се изведува боеви гаѓања, информираат од СВР Штип.

Поради тие причини од СВР Штип ги информираат жителите на населените места од населбата Три Чешми, селата Сушево, Доброшани, Пенуш, Софилари и Драгоево во наредниот период да не се движат или напасуваат добиток околу наведениот простор од безбедносни причини како не би дошло до вознемирување на месното население.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1