ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/19/20 8:25 AM

Почина Атанас Ковачевски, поранешен новинар и портпарол на ЕВН

Изненадувачка вест за македонската јавност претпладнето е веста за смртта на Атанас Ковачевски (51), портпарол на ЕВН Македонија, добро познат како презентер на вести и поранешен новинар.

Новинари, поранешни колеги, со неверување се простуваат на социјалните мрежи од Ковачевски.

Атанас Ковачевски пред ангажманот во ЕВН, работеше како новинар и презентер во МРТВ и Канал 5.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1