ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/12/18 1:23 PM

За штипските иселеници ќе се грижи канцеларија за соработка, со работа ќе почне од 1 јули

Од први јули во Штип ќе започне со работа канцеларијата за соработка со дијаспората, прва ваква во земјата.
Градоначалникот Благој Бочварски потпиша со Министерот за дијаспора Едмонд Адеми, договор за соработка во областа на дијаспората помеѓу Владата и Општина Штип


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1