ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/17/20 3:18 PM

“Around the world” : Tomorrowland 2020 во дигитално издание

Фестивалот Tomorrowland  ќе има дигитално издание  на 25 и 26 јули 2020 година.

„Во овие невообичаени времиња, Tomorrowland бараше нова дестинација, каде ние луѓето од утре ќе се обединиме низ целиот свет, стои во објавата од фестивалот“

Новата локација е место далеку од сите, каде вообичаено не би можеле да ја псетите, како и да е ова магично место ги отвора вратите на пионерите од секој агол глобално на виртуелна локација само за еден викенд.

„Tomorrowland 2020 е место на кое што не можете да просуствувате физички, искуството доаѓа до вас. Ова ќе биде искуство кое се доживува еднаш, па подгответе се да ја напишеме историјата заедно.Никогаш луѓето од светот не се чувствувале толку блиску“ – стои во официјалната објава од фестивалот.

Викенд- фестивалските денови на кои може да  се „присуствува“ со користење на компјутер или мобилен телефон нудат пакет којшто ги вклучува најдобрите светски диџеи со спектакуларни специјални ефекти , и зачудувачка 3-Д технологија, на 8 различни сцени и многу други изненадувања.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1