ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/12/18 6:57 AM

ФБИ во меѓународна операција за разбивање шеми за пресретнување електронски парични трансфери

Операцијата траеше шест месеци, а нејзината активна фаза две недели.

Во акцијата 42 лица се уапсени во САД, 29 во Нигерија и по еден во Канада, Мавританија и Полска.

Конфискувани са 2,4 милиони долари, а електронските трансфери во износ од вкупно 14 милиони долари се вратени на нивните сопственици.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1