Не е свадба туку уписи под шатори
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/15/20 10:50 PM

Не е свадба туку уписи под шатори

-Не е свадба-забранети се собири. Само бевме внимателни и ги почитувавме сите протоколи за минимизирање на опасноста од ширење на вирусот, нашиша Александар Сибиновски, директор на СУГС „Владо Тасевски“ од Скопје, споделувајќи фотографија од шаторите на отворнео, под кои ќе се одуваат уписите.

Од утре (вторник) почнуваат уписите во средните училишта низ државата, со препораки за држење растојание и здравствени мерки за заштита. Училиштата ги распоредија кандидатите според азбучен ред и со определено време за уписи. Скопското училиште се потврди уписите да ги реализира на уникатен начин, под шатори, на отворено. 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7