ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/10/18 1:38 PM

Трамп пристигна во Сингапур за историската средба со Ким Џонг Ун

Претседателот на САД Доналд Трамп денеска пристигна во Сингапур, каде што во вторник ќе се одржи историската средба помеѓу него и лидерот на Северна Кореја, Ким Џонг Ун.

Претходно, во Сингапур пристигна и севернокорејскиот лидер.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1