ММС

Објавено на: 06/4/20 1:48 PM

Пазарите преполни, за влез во маркет се чека со часови- Нема дистанца, не се сите со маска…

Ако продолжи вака пазарите со сигурност ќе бидат следниот расадник за зараза од Корона. Новиот продолжен карантински викенд  ги преполни пазарите и маркетите. Со часови се чекаа ред за влез во маркет а на пазарите е како во кошница.  Нема ред, нема држење дистанца, а многу и не носат маски.. Ваква е сликата во Скопје на сите пазари и маркети..

Фото: Фејсбук


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.