ММС

Објавено на: 06/4/20 12:02 PM

Штип: Нови 17 заболени со ковид 19, Владата забрани издавање на дозволи за работа во конфекциите за време на карантинот

По барање на локалната самоуправа, Владата донела одлука за коплетна забрана за издавање на дозволи за работа за време на карантинскиот полициски час , за текстилните и кожарските компании во Штип

Ова пред малку го соопшти градоначалникот на Штип, Благој Бочварски , по информациите во јавноста дека штипски конфекции ваделе дозволи за да можат работниците да работат и за време на карантинскиот продолжен викенд.

Бочварски информирашпе дека се регистрирани  нови 17 ново заболени со Ковид 19.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1