ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/1/20 8:43 AM

Петок, 5 јуни, пред Духовден неработен за граѓаните од православна вероисповед

Петок пред Духовден, 5 јуни е неработен ден за граѓаните од православна вероисповед во земјава, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството за труд и социјална политика информираат дека неработниот ден е согласно со Законот за празниците на РM.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1