ММС

(Видео) Љубител на добри автомобили, мечка проба да украде „Мерцедес“

Една мечка стана звезда на социјалните медиуми кога проба да „украде“ автомобил, марка Мерцедес.

Од видеото може да се заклучи дека љубовта кон добрите автомобили не е само од страна на луѓето, туку и од животните.

Ако во некој случај, го оставите вашиот автомобил во природа, ова е јасно предупредување дека треба да го заклучите.

 

Bear tries to steal mans car.

They got a visitor at the cabin… A bear trying to steal their car.

Gepostet von The National Desk – TND am Dienstag, 26. Mai 2020

 

 

извор:Mondo.rs