ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/26/20 2:53 PM

Почнаа кривичните во Струга за бесправно градење

ОВР Струга, до надлежното Основно јавно обвинителство, поднесе кривична пријава против М.С.(38) од Скопје и против правното лице „Блуинвест“ со седиште во Струга поради постоење основи на сомнение за сторенo кривично дело „бесправно градење“. Пријавениот, во својство на управител на фирмата и инвеститор, во текот на минатата година во струшкото село Мислешево без соодветно одобрение за градба започнал со изградба на објект за домување. По извршениот инспекциски надзор, донесено е решение со кое на инвеститорот му се наложува да прекине со изградбата и во определен рок да го усогласи објектот според  претходно издаденото одобрение,соопшти МВР.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1