ММС

Виничанец се обидел да силува 21-годишна штипјанка

Министерството за внатрешни работи соопшти дека ноќеска (25.05.2020) во 00,40 часот во СВР Штип, 21-годишна жена од Штип, пријавила дека во нејзиниот дом влегло лицето Ч.Р. (22) од Виница, кое се обидело да изврши полови дејства врз неа. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.