ММС

Објавено на: 05/25/20 9:34 AM

(ВИДЕО) Ножеви место дожд во новиот спот на Лејди Гага и Ариана Гранде

 

Лејди Гага и Ариана Гранде го објавија спотот за дует песната “Rain on Me”, која е промовирана пред неколку дена.

Спотот, кој е снимен за време на пандемијата, изобилува со играње на дожд, но место дожд од небото паѓаат ножеви.

Песната “Rain on Me” е втор сингл на  Лејди Гага, кој се наоѓа на новиот албум „Cromatica“.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.