ММС

Свети Николе ќе потроши 14 милиони денари за водовод и канализација (видео)

По цели дваесет години жителите на светиниколската населба „Шутка“ ќе добијат функционална канализација. Во овод дел на градот, каде живеат над 1000 домаќинства, канализацијата избива при секој поголем дожд, a капацитетот не одговара на потребите на граѓаните. Со пари од Министерството за транспорт и врски, деновиве во оваа населба се работи на канализациона мрежа, како дел од шестте проекти, во висина од 14 милиони денари. Со овие средства, како што најави министерот за транспорт и врски Горан Сугарески, при посетата на Свети Николе, општината ќе добие водоводи, канализации и атмосферска канализација.

Целата вест можете да ја прочитате на Моја Општина.

Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за преземање.