ММС

Објавено на: 05/21/20 10:17 PM

На Трамп му наредија мртовечки вреќи пред белата куќа (ВИДЕО)

Пред Белата куќа група демонстранти, кои сметаат дека администрацијата на Доналд Трамп не се носи добро со епидемијата од коронавирус, наредија мртовечки вреќи, јави Си Ен Ен.

Некои од демонстрантите носеа транспаренти како: „Колку гробови еден претседател може да ископа“, „Неуспехот на Трамп, наша загуба“.

Протестите ги организираа бројни активистички и политички групи меѓу кои и Center for Popular Democracy, MoveOn, Indivisible и Care in Action.

извор-слободен печат


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.