ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/7/20 10:06 PM

Филипче крајно разочаран од денешната литија во Струга

„Сцените кои ги гледам денес од Струга се крајно разочарувачки за мене. Ги толкувам единствено како целосно непочитување на здравствените работници и сите кои деноноќно работат за да ја надминеме кризата.

Од почетокот постојано повторувам дека без поддршка од граѓаните, здравствените работници не можат да направат ништо. Буквално ништо. ко сакаме да го задржиме овој позитивен тренд мора ги почитуваме мерките без исклучок.

Исто така, барам да се спроведе истрага како се дозволило да се случи ваков вид на собир кој е строго забранет. Апелирам до граѓаните да се воздржат од било какви собири за да конечно почнеме да го враќаме животот во нормала.“ напиша Венко Филипче на неговиот твитер профил.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7