ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 05/6/20 2:19 PM

Убиен професорот кој беше на праг на значајно откритие за корона вирусот

Професорот Бинг Лиу (37) наводно бил на прагот на “многу значајно откритие” за корона вирусот.  Но, неговото тело е изрешетано и е најдено во неговата куќа во местото Рос Тауншип. Имал прострелни рани во пределот на главата, вратот, рамениците и други делови од телото.

Членовите на медицинската школа на Универзитетот во Питсбург, во Пенсилванија, САД, својот колега го опишале како прекрасен човек, колега и истражувач и ментор. Тие изјавиле дека Биг бил на прагот на многу значајни наоди на разменување на ќелиските мегханизми, кои стојат во основата на  САРС-ЦоВ-2 инфекцијата.Ветија дека ќе го довршат неговото истражување и дека така ќе му одадат почест.

Фото: Твитер


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1