ММС

Објавено на: 05/2/20 7:42 AM

Новата портпаролка на Трамп: „Никогаш нема да ве лажам!“

Кејли Мекени, новата портпаролка на американскиот претседател Доналд Трамп, ја одржа првата прес-конференција на која вети дека пред јавноста секогаш ќе ја кажува вистината.

„Никогаш нема да ве лажам. Можете да ми верувате на збор“, рече таа вчера пред новинарите во Белата куќа.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

1x1