ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 04/29/20 9:37 AM

Забраната за движење не ја почитувале 28 лица

Забраната за движење во текот на изминатото деноноќие во целата држава не ја почитувале 28 лица, а приведено е 21 лице. За останатите се земени податоци и ќе следуваат соодветни мерки, соопшти МВР.

Во изминатото деноноќие на 65 лица им се издадени решенија за изолација, а 18 лица потпишале изјави за самоизолација.

Полицијата при контроли на лица во изолација и самоизолација не евидентирала лица кои не ги почитувале овие мерки.

МИА


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1