Време: Денеска врнежи и заладување, стабилизација од петок, за викендот пак +20
ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 04/21/20 6:00 AM

Време: Денеска врнежи и заладување, стабилизација од петок, за викендот пак +20

Облачно со врнежи од дожд ќе биде времето денеска прогнозираат од УХМР. На повеќе места врнежите ќе бидат пообилни (над 25л/м2), локално во форма на невреме со силен југоисточен ветер (над 70км/час). Максималната температура само до 13 степени.

Утре и в четврток времето ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег. В петок и за време на викендот ќе настапи стабилизирање на времето, а темепатурите повтон ќе се вратат на повеќе од +20.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7