ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 04/18/20 8:32 AM

Дури 20 возачи на градски автобуси во Лондон починаа од Ковид-19

Откако завчера од коронавирус почина и 20. возач на градски автобуси во Лондон, лондконскиот градоначалник Садик Кан, чиј татко е исто така возач на градски автобус, им оддаде почит и најави нова мерка – повеќе нема да има влез за патиците на предната во близина возачот на автобусот.

Откако почнаа мерките против коронавирусот, возењето со градски автобус во престолнината на Велика Британија било намалено за 85 отсто.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7