ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 04/18/20 8:24 AM

Не знаат за карантин: Мексиканските гусари за неколку дена нападнале четири брода

За помалку од една седмица, мексиканските гусари нападнаа четири брода. Не знаат за коронавирус и карантин и продлжуваат да го прават она што гусарите го прават со векови.

На мета на вооружените морски арамии биле два мексикански, еден панамски, а последниот напад бил врз италијански брод на 110 милји од брегот на Мексико. На бродот упаднале тројца вооружени гусари, кои раниле двајца членови на екипажот на италијанскиот брод.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7