ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/4/18 2:38 PM

Бузалковски победник на БМУ Европскиот шампионат во брзиски мотоциклизам

Уште една во низата победи на мотоциклистот, Христијан Бузалковски. Овојпат, тој ја победи конкуренцијата во рамките на БМУ Европскиот шампионат во брзиски мотоциклизам.

Бузалковски ја остави конкуренцијата далеку зад себе со предност од 16 секунди, со што ја прокнижи и 4 – та победа од досега извозените 5 трки и веќе е на врвот на табелата.

До крајот на шампионатот остануваат уште седум трки.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1