ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/4/18 2:12 PM

Низа фудбалски ѕвезди без покани за учество во Мундијалот

Без многу ѕвезди ќе започне Светското првенство во фудбал за десетина дена, а последниот во серијата отпишани ѕвезди е германецот, Лерој Сане.

Фудбалските навивачи стануваат се’ позагрижени поради списоците, на кои меѓу другото, нема место ни за Кристијан Бентеке, ниту пак за Раџа Наинголан.

Аргентиците го изоставија Мауро Икарди, а Шпанците се отпишуваат од Цеск Фабрегас, Алваро Мората, Хектор Белерин и Маркос Аленса. Во Франција не беа поканети Адриен Рабиот, Антони Марсијал, Димитри Паѕет, Александар Лаказет и Карим Бензема.

Овие познати фудбалери, се чини ќе ги гледаат натпреварите во Русија преку телевизија, бидејќи не добија повици од своите национални тимови.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1