ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/4/18 1:41 PM

Разбојници го нападнале и ограбиле Пелегрини

Разбојници во Чиле го нападнале менаџерот на Вест Хем, Мануел Пелегрини. Тој бил нападнат и ограбен од двајца мажи со пиштоли додека вечерал со неговата сопруга во ресторан – пренесе „Марка“. Полицијата реагирала бргу, почнувајќи потрага по криминалците, но тие отвориле отвориле оган кон полициските службеници и избегале. Подоцна нивниот автомобил бил откриен.

Чилеанскиот фудбалски стручњак им се заблагодари на полицајците за нивниот брз одговор.

Инаку, Пелегрини во новата сезона ќе го предводи Вест Хем во Премеир лигата.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1