ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 04/9/20 12:00 PM

Русите масовно купуваат вотка и виски, властите апелираат – алкохолот не лекува од Ковид-19

Во последните седмици продажбата на алкохолни пијалаци во Русија била значително зголемена – на пивото за 25 отсто, на вотката за 31, а на вискито дури за 47 отсто, пренесува „Ројтерс“.

Во некои трговски синџири продажбата на алкохол била зголемана двојно, во други дури тројно.

Властите ги повикале граѓаните да не се лекуваат на своја рака, наведувајќи дека алкохолот ниту спречува ниту лекува од Ковид-19.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7