ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 04/7/20 8:16 AM

Црна Гора: Скапо ќе ја платат седенката во ресторан – 24.000 евра казна за шестмина

Шест лица се казнети со вкупна парична казна од 24.000 евра, бидејќи не ги почитувале мерките за сузбивање на коронавирусот во Црна Гора.

При полициска контрола на на улицата Кањош Мацедоновиќ во Будва, во ресторан на хотел на маса биле затекнати шест луѓе – газдата и уште петмина. Четворица од нив судот ги казнил со парични казни од по 4.500 евра, а тројца поминале „поевтино“, ќе платат по 3.000 евра. Шестемина биле на возраст од 32, па до 51 година, пишуваат тамошни медиуми.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1