ММС

Објавено на: 04/4/20 3:05 PM

Пет лица починаа, 53 нови случаи на корона вирус

Петмина пацинети починаа од корона вирус, од кои двајца се од Куманово, ибпо еден од Скопје,   Струга и Велес. Со ова вкупниот број на смртни случаи во земјава достигна 17, соопшти Министерството за здравство.

Од нив 1 од Скопје, 2 од Куманово, 1 Струга, 1 Велес,

Со ова вкупниот број на смртни случаи во земјава достигна 17. Во изминатите 24 часа  позивитни на вирусот се 53 лица.

По градови бројката на новозаболени изнесува:

Скопје – 13

Струга – 14

Куманово – 8

Штип – 5

Прилеп – 2

Тетово – 2

Кочани – 6

Велес – 1

Гостивар – 2

Со најновите податоци вкупниот број заболени од коронавирусот во земјава достигна 483 лица.

 


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.