ММС
Банер за Супер7

Објавено на: 06/4/18 1:25 PM

Одбојкарскиот ас Ристоски ќе ја предводи Саудиска Арабија

Поранешниот македонски репрезентативец, Жарко Ристоски во иднина ќе ја води селекцијата на Саудиска Арабија.

Асот  го прифатил предизвикот надевајќи се  да оствари резултат со оваа земја од далечниот Исток.

Инаку Ристоски сезонава која помина го водеше тимот на Танурин од Либан, а претходно беше предводник на Шоненверд во Швајцарија и Неа Саламина, Омонија на Кипар.


Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со Услови за преземање.

Банер за Супер7
1x1